PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218094}
6,0 11 140
ocen
6,0 10 1 11140
5,2 8
ocen krytyków
Palimpsest
powrót do forum filmu Palimpsest

Shutter Island is a best-selling novel by Dennis Lehane, published by Harper Collins in
April 2003

Fajnie jest przeczytac ksiazke a potem pozmieniac troche osoby, przerobic troche tresci i
osadzic to w polskich realiach ale sens pozostaje. Takze jak dla mnie to plagiat.

ocenił(a) film na 5
jurek555

true. plagiat.

jurek555

kiedy powstal scenariusz 'palimpsesta'?

ocenił(a) film na 7
tlaloque

też jestem ciekawa kiedy powstał scenariusz i kto był pierwszy filmowym schizofrenikiem - Andrzej czy Leo :P

kuskus

Ksiazka Shutter Island powstala przed realizacja filmu Palimpseset /za wikipedia.org/

tlaloque

Tu wazne ze film Palimseset powstal po ukazaniu sie ksiazki Shutter Island a nie odwrotnie.

jurek555

Wydanie polskie, 2004. Skąd ta pewność, że to plagiat? Nie sądzę, żeby Niewolski był na bieżąco z nowinkami wydawniczymi za Oceanem. Te same motywy są też u Kafki, w dramacie "Kuracja" i w "Locie nad kukułczym gniazdem".
A na marginesie, "Pamilpsest" był znacznie lepszy od "Shutter Island".

ob_mf

1. scenariusz napisal Igor Brejdygant i przy czym tu Niewolski ? Kafke sobie moze odpuscimy bo zaraz zaczna sie pytania kim wlasciwie jestesmy a potem zahaczymy o nazwiska Nitzsche i Freud... Tak , zgadzam sie, "Lot nad kukulczym gniazdem" byl podobny ale do "Hallowen" a podobno Michael Myers jest teraz tam na wystepach goscinnych a potem jedzie na wczasy do Zoppot. W sprawie tego "na marginesie" to kazdy ma prawo do swojego zdania ale to drobne forum tego nie dotyczy.
Podsumowanie: Ksiazka pt. "Shutter Island" pojawila sie wczesniej - informacje znajdziesz w internecie. Na tej podstawie dostrzegam kto komu ukradl pomysl na film. Niefortunnie sie stalo ze nakrecono pare lat pozniej rowniez Shutter Island...

ocenił(a) film na 8
jurek555

Nie mogę się zgodzić, to już nie można mieć podobnych pomysłów? Poza tym, sporo się te pomysły różnią i nawet jeżeli ktoś coś od kogoś wziął, to w sposób bardzo kurtuazyjny.

ocenił(a) film na 7
jurek555

Wiesz co to spoiler?
:/

jak naprawdę nie, to poszukaj sobie w google i nie zatruwaj życia innym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones