PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218094}
6,0 11 140
ocen
6,0 10 1 11140
5,2 8
ocen krytyków
Palimpsest
powrót do forum filmu Palimpsest

Plagiat Mechanika

użytkownik usunięty

Jesli ktos oglądał Mechanika, to zabawy w Palimpseście nie znajdzie.
Film nawet fajny, tylko reżyser niestety za mało zaznajomił widza z twarzami (w tym tą najważniejszą), przez co trudno nadążyć o co chodzi. Oczywiście jak ktoś kojarzy Sapryka z innych filmów nie będzie miał tego problemu.

W Mechaniku rozwizali ten problem róznicą wagi między ego a alter ego, a tu mnogość męskich twarzy, już mi sie mieszało kto jest kto, i w rezultacie w zakończeniu nie poznałem że to twarz zabitego - niemal zupełnie obca.

To jedyny zgrzyt - reszta b. fajna: klimat, zdjęcia, paranoja unoszącasię w powietrzu itd. Fakt, niektóre sceny można by skrócić bez szkody dla filmu, ale rezyser miał swoją wizję, trzeba to uszanować.

ocenił(a) film na 10

ty chyba mechanika nie skumałeś. akurat różnica wagi nie miała nic wspólnego z ego i alter-ego. to był ten sam gość tylko po stracie wagi. a może nie znasz definicji alter-ego. jedyne co ma wspólne z mechanikiem to to, że jest mindfuckiem. a poza tym widz sam się musi domyślać a w mechaniku na koniec podane jak na tacy. mechanik dobry ale palimpsest lepszy.

ocenił(a) film na 7
olszass

Nie porównuj mechanika do tego polskiego filmu bo polskiemu filmowi daleko do Mechanika który jest ubrany w duzo bardziej ciekawe sceny a tu się kompletnie nic nie dziej i od początku mozna było zoriętować się kto jest mordercą. Mechanik duzo lepszy posiada klimat i bardziej trzyma w napięciu w polskim kinie jeszcze nie bardzo potrafią budować atmosferę trzymającą w napięciu nie mówiąc już o mimice. Zobacz sobie i porównaj grę głównego bohatera (jego mimikę, sposób wyrazania odczuć, niepewnosc, podejrzenie) a grę Chyry. Chyra jest dla mnie jednym z lepszych aktorów polskich ale do mechanika bardzo mu daleko. Mimo to film jest dobry a mechanik bardzo dobry. Tyle w temacie, nie mam ochoty się kłucić takie jets moje zdanie i odczucie. pozdrawiam i mam nadzieję ze wiecej zacznie się kręcic tego typu polskich filmów niz gnioty komediowe.

ocenił(a) film na 10
orcinus21

ale jakim mordercą ? nie było żadnego morderstwa ;) ja i tak uważam, że Palimpsest jak na polskie kino jest bardzo dobrym filmem. klimat jest nieco inny. muzyka go buduje oraz dźwięki o bardzo niskiej częstotliwości. nie porównuję Mechanika do Palimpsestu. oba filmy mi się podobały jednak Palimpsest zrobił na mnie większe wrażenie gdyż jest polskim filmem. i tyle.

ocenił(a) film na 7
olszass

W kategorii dobry film polski - Palimpsest jest na dobrym wysokim poziomie. W kategorii film zagraniczny Mechanik jest na bardzo dobrym poziomie. Na mnie jednak wieksze wrazenie zrobił Mechanik - i nie kieruję siętym ze to film zagraniczny, cieszę się jednak ze w Polsce mozna nakrecic film na wysokim poziomie jaki prezentuje Palimpsest.

ocenił(a) film na 10
orcinus21

no tak. ja po prostu byłem bardzo zaskoczony Palimpsestem i pewnie dlatego tak o wychwalam. może Niewolski nakręci jeszcze jakiś dobry/lepszy film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones