PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218094}
6,0 11 140
ocen
6,0 10 1 11140
5,2 8
ocen krytyków
Palimpsest
powrót do forum filmu Palimpsest

Przed obejrzeniem filmu (a znając troszkę fabułę i to czego będzie dotyczył miałęm pozytywne o nim wyobrażenie, tymbardziej po zwiastunie, który wyglądał na Amerykańskie kino). Potem wdiząc tutaj negatywne opinie filmu, byłęm pewny, że pewnie są to osoby, dla których ambitne kino nie istnieje i z powodu niezrozumienia źle oceniają film. jednak jaki był mój ból, gdyż zamiast zganienia ich, musiałem pryznac im racje? Palimpsest, jest nudny, kompikowany na siłę i wogóle nie tryzmający w napięciu. Liczne dialogi 1 na 1 i dziwne zachowania Chyry nie przemawiają. Film jest głupi i nudny. Wogóle Wiecie co wam powiem? Ze dokłądnie taki film to mógłym ja zrealizować, wyglądałby identycznie, na amatorskie kino (juz lepsze zrobili goście od "Silent Hilla" z Polski - fani, nie pamiętam tytułu). Żenada!

BUNCH

jedno zdanie: prosze zrob i podeslij mi link

jet

Dokładnie takie samo zdanie i wrażenie mam... a mój komentarz mógłby wygladać identycznie jak twój, jeśli bym go napisał :P A tak to tylko sie podpisuję pod twoim zdaniem... a szkoda, bo tak zacierałem rączki na to.. dzieło :|

ocenił(a) film na 9
donZabol

Żenujące to są wasze komentarze. Twierdzisz że chciałeś obejrzeć film, tylko dlatego że wyglądał na film amerykański? Jak dla mnie byłby to powód żeby tego filmu nie oglądać(no może odrobinkę przesadziłem;). Czepiasz się dziwnych zachowań Chyry? Jestem ciekaw jak ty byś przedstawił świat widziany oczami człowieka chorego psychicznie, który żyje w urojonym świecie i ma rozdwojenie jaźni.
Pozdrawiam (bez wyzwisk proszę ;).

Dr_Miranda

Po części się z Tobą zgadzam - Chyra wcielił się w graną przez siebie postać bardzo przekonywująco, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić :) Gonera faktycvznie trochę bezbarwny, ale w tej roli raczej nie miał zbyr wielkiego pola do popisu...

Tym na co ja osobiście zwróciłem największą uwagę była oprawa wizualna - mroczna stylistyka (duża zasługo oświetlenia), ciekawe ujęcia i fajna praca kamery....od strony technicznej bardzo mi się podobało.

Jednak dalej jest już trochę gorzej według mnie - film momentami się dłuży, szczerze mówiąc dość częśto kręciłem się w fotelu, bo było po prostu nudno....na szczęscie końcówka wynagrodziła mi te męki spajając historię w całość i rzucając nowe światło na sposób, w jaki film został przeze mnie odebrany.


Podsumowując można obejrzeć w pochmurne popołudnie ( choć przypuszczalnie wpędzi nas ten film w lekką depresję, ze względu na poruszaną tematykę ;] ) jednak jak ktoś to ładnie ujął, całą historię można było zawrzeć w kilkuminutowej etiudce :)

moja ocena : 6,5

ocenił(a) film na 9
czarny_olo

nikt nie lubi filmów psychologicznych.. .(

Dr_Miranda

Mylisz się, ja je uwielbiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones